Blog

MŮJ ŽIVOT A POSLÁNÍ

Před pár týdny jsem se seznámila s úžasnou ženou, redaktorkou Martinou Janovskou Richterovou. Domluvily jsme se na spolupráci. Mám pro vás články, psané z jejího úhlu pohledu o tom, kým jsem, co nabízím a jaký je můj životní příběh. A kde tedy začít? Hezky od začátku!

https://www.zenysro.cz/rozhovory/hana-ajasta-rozhovor

Posledních dvacet let pracuji jako průvodkyně na vnitřních cestách k sobě. Vytvořila jsem a praktikuji terapii duše,“ říká o sobě Hana Ajasta, která měla k tomuto oboru vždy blízko. Vdávala se už na vysoké škole, v té době porodila syna Honzu a chtěla být v rekordním čase nejlepší mámou na světě. „Bohužel v té době jsem procházela řadou zkoušek, manželství nevydrželo a já musela jako velmi mladá řešit rozvod a stěhování do Prahy,“ pokračuje Hana ve svém příběhu.

MOJE POSLÁNÍ

„Už v pěti letech jsem viděla nádherné květiny nadpozemských barev, které se najednou začaly utvářet nad mou hlavou. Přinesly mi krásné a konejšivé sny, vracely se ke mně mnohokrát,“ vzpomíná na okamžik, kdy si byla jistá, jaké je její životní poslání.

                                Na akci Ženy sro „Den, kdy se budu mít ráda“, metoda „Odpuštění v partnerství“.

Hanka pracuje s jednotlivci i se skupinami, zabývá se také partnerskými tématy, podporuje v lidech jejich sebelásku a sebevědomí, rozvoj tvůrčího potenciálu a péči o zdraví. Ono to vlastně všechno se sebou souvisí. „Využívám tyto metody: terapii duše, systemické, rodinné a tvarové konstelace, Akupunktura pro mysl, Terapie přitahovacích polí a Emoční tachyon terapie. Přestože jsou poměrně známé, hodně lidí je praktikuje, tak je třeba zmínit, že jejich kombinace je vždy jedinečná,“ říká Hana, která zároveň navštěvuje silová místa v přírodě, ze kterých čerpá energii a s láskou a pokorou se od nich učí.

BÝT SÁM SEBOU

Ze všeho nejvíce klientům radím, aby byli sami sebou. Zní to možná jako klišé. Ano, dnes je tato jednoduchá věta používána velmi často. Ale co to znamená konkrétně? Právě toto mě nejvíce zajímá. Jen si představte svět, kde bude víc lidí vědět, jací doopravdy jsou, a to včetně stínových stránek osobnosti a budou sami sebe přijímat a milovat. Uvědomte si, jaký může být svět, kde lidé aktivně pracují s nadměrným stresem, formou meditace nebo tvůrčího uchopení reality. Ano, pro tuhle vizi coby terapeutka duše žiji,“ vypráví.

3 ASPEKTY VÝVOJE

Zároveň dodává, aby mohli být lidé sami sebou, potřebují naplnit tyto tři důležité aspekty: najít svůj střed, integrovat své často potlačované emoce a prožitky a jít do světa a být sám sebou ve vztazích. „Vývoj probíhá postupně a jeden z hlavních přístupů, který uplatňuji, je zamilovat si svou vlastní aktuální nedokonalosti. Až teprve pak ji můžeme smysluplně měnit,“ vysvětluje a pokračuje: „každá bolest, kterou procházíme, totiž má svůj logický důvod, ať už v našem vlastním životě nebo v generační rodinné historii či kolektivním vědomí a podvědomí. Je až překvapující, že když s klientem dokončíme určitou část procesu, jak do sebe všechny kousky coby dílky skládačky nádherně zapadnou.

Na Kounovských kamenných řadách

Na individuálním sezení řeší s lidmi to, co je právě nejvíce zatěžuje a co potřebují změnit. „Je vždy velmi důležité jít do hloubky až do kořene problému. Odblokovávám jedno či více témat a líbí se mi, když vidím u klienta výsledek hned po prvním sezení,“ dodává.

 

*/ ?>